19-300 Ełk, ul. 11 Listopada 30/17
663 859 558 / 607 648 324 elk.psychoterapia@gmail.com

Oferta

 

psych v.2

Może zadajesz sobie pytania takie jak:

Kto korzysta z pomocy psychologa? Czy terapia jest dla mnie?

Pojawiają się takie momenty w życiu, kiedy człowiek przestaje sobie radzić, próby, które podejmuje, żeby rozwiązać problem czy wyjść z trudnej sytuacji, nie przynoszą efektów albo są to nie takie efekty, jakich się spodziewa. Wtedy warto jest z kimś porozmawiać. Najpierw można porozmawiać z bliską osobą. Jeśli to nie zadziała – można porozmawiać z psychologiem lub terapeutą i wspólnie zdecydować, czy terapia jest potrzebna czy nie.

Bez względu na to kim jesteś, co robisz, czy masz problem i jaki on jest, czy wszystko układa się świetnie i chcesz popracować nad swoim wewnętrznym rozwojem – najważniejszy jest fakt, że chcesz coś zmienić.

Jeśli otworzyłeś tą stronę zrobiłeś już pierwszy krok, aby poradzić sobie z trudną sytuacją życiową lub po prostu lepiej poznać samego siebie.

Możesz zrobić kolejny krok i przyjść na spotkanie.

Pierwsza wizyta w gabinecie ma charakter konsultacji. Służy określeniu powodu zgłoszenia, zapotrzebowania oraz oczekiwanych celów. Spotkanie i rozmowa z terapeutą pomoże rozstrzygnąć ewentualny dylemat: „czy potrzebuję pomocy psychologa czy nie?”

Zazwyczaj odbywa się 1 – 3 spotkań konsultacyjno – diagnostycznych.

Rozpoczęcie psychoterapii jest decyzją obu stron. Psychoterapeuta podejmuje ją głównie w oparciu o to, czy jest w stanie udzielić oczekiwanej przez pacjenta pomocy psychologicznej. Klient decyduje czy w jego odbiorze terapeuta jest odpowiednią osobą do tak ważnej dla niego pracy. Jeżeli konsultacja ma być wstępem do psychoterapii, to określa się cele terapii oraz jej zasady.